Закриття низки тіньових схем поставок нафтопродуктів в Україну, пов'язаних із компанією ВЄТЕК скандально відомого бізнесмена Сергія Курченка, дозволило у квітні додатково залучити до державного бюджету 835 мільйонів гривень, які раніше держава недоотримувала через пільги, що надаються митними органами.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи у парламенті у п'ятницю.

«У зв'язку з тим, що ми почали наводити лад на митницях, завдяки тому, що закрита схема імені Курченка з безмитного ввезення нафтопродуктів, у квітні поточного року порівняно з квітнем минулого року додатково до державного бюджету було мобілізовано 835 мільйонів гривень», – сказав Яценюк.

За словами прем'єра, раніше ці суми розкрадалися представниками так званою «сім'єю».

«Торік схема «сім'ї» вкрала 835 мільйонів через нерозмитнення і пільги з розмитнення нафтопродуктів. Цього року в квітні місяці майже плюс мільярд, який раніше йшов до кишені, а зараз пішов до бюджету», – сказав Яценюк.

При цьому він нагадав, що 700 мільярдів гривень на банківських рахунках Курченка заарештовані.

ДОВІДКОВО

4 квітня МВС розмістило оголошення про розшук бізнесмена Курченка в розділі розшуку осіб, які переховуються від органів прокуратури.

6 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що МВС викрило злочинну схему ввезення на територію України і реалізації нафтопродуктів групою компаній «Східно-європейськая паливно-енергетична компанія»(ВЕТЕК), яка належить Курченку.

«Встановлено, що чотирма компаніями цієї групи (ТОВ «Зовніштрансгаз», ДП «Петрол», ПМП «Петрол-Форвардинг» і ПП «Армада-Плюс») упродовж 2012-2013 років ввезено на територію держави нафтопродуктів на суму 25 мільярдів гривень для їх переробки як давальницької сировини і подальшого «реекспорту» за кордон», – зазначив Арсен Аваков.

За словами Авакова, фактично продукція була реалізована на території держави без митного оформлення і сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 мільярдів гривень.

З метою прикриття злочинної діяльності було створено низку фіктивних підприємств, які за підробленими документами реалізовували нафтопродукти без сплати податків легальним оптовим постачальникам пального.