• Як обрати сімейного лікаря

  Місяць тому парламент ухвалив один із ключових законопроектів медичної реформи — про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів. Три тижні Голова Верховної Ради і Президент не могли підписати закон: кілька депутатів зареєстрували постанову про скасування проголосованого документа. Минулої п’ятниці її винесли на голосування, проте підтримали чергову спробу загальмувати реформу аж 46 депутатів. В інтерв’ю «УК» заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк розповів, коли почнеться приписна кампанія, як зміниться система виклику лікарів додому, як контролюватимуть гіпердіагностику і надмірне призначення ліків та які запобіжні заходи втримають Національну службу здоров’я від корупції. 

 • Бойовий прапор слугуватиме оберегом нашим воякам

  У день професійного свята українських морських піхотинців, які були, є й завжди будуть гордістю Збройних сил і нашого народу, в Маріуполі побував Президент Петро Порошенко.

  Ці мужні хлопці завжди там, де найважче, вони одними з перших вступають у бій. Російські зайди неодноразово переконувалися в силі й безкомпромісності наших воїнів. Нині вони стоять на приморському напрямку, стримуючи агресивні наміри кремлівських стратегів гібридної війни на цьому рубежі. 

 • Олег ЛИСТОПАД

  Відходи? — Відходьте!

  Нудотний запах заповзає в кожну альвеолу, кожен бронх, в одяг, волосся і навіть, здається, зуби й кістки. Коли дме західний вітер, гуляти красивезною стежиною національного природного парку «Голосіївський», що пролягає від Китаївських ставів і Троїцької церкви до Національного музею народної архітектури та побуту, неможливо. Але якщо відпочивальникам вільно обрати інший маршрут, то мешканцям будинків на проспекті Науки та в мікрорайоні поряд із ним подітися нікуди. Дістається і жителям убитих хрущовок і бараків (там ще досі позалишалися), й елітних особняків, а також ченцям Троїцького монастиря. Тож у цьому краї зміні напрямку вітру радіють усі незалежно від віку, статі й статків. Натомість настрій і здоров’я псується у жителів розташованих східніше Києва Пирогова і Корчуватого. 

 • Стрічки про новітню історію країни завойовують вітчизняний кінопростір

  У країні бум на вітчизняні фільми. Причому кількість переходить у якість, про що свідчать факти. Зокрема три фільми, створені за участі України, увійшли цього року до лонг-листа претендентів на «Оскар». Звісно, попереду в «Межі», «Рівня чорного» та «Інею» ще «короткий лист», але потрапляння до «довгого» свідчить про кіноздобутки. 

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Чи сильний голос пересічного українця?

  Якщо живеш у невеликому населеному пункті, як от я — в селищі міського типу Калинівка, що в Броварському районі Київщини, то особливих проблем наприклад із пошуком садочка, школи і гуртків немає. Щоправда, як і великого вибору. Але зараз не про це. 

 • Хроніка антиукраїнського геноциду

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  Урок від Президента

  Забутий подвиг у Сталінграді

  Великий сіяч, який помер від голоду

   

 • Лариса УСЕНКО

  Невже узаконимо геноцид двіртер’єрів?

  Днями подзвонила знайома вчителька-пенсіонерка, в квартирі якої з десяток років справжнім господарем почувається розкішний котисько з напрочуд розумними очима, із запитанням: «А правда, що представники однієї з відомих партій разом з двірниками скоро ходитимуть по квартирах і переписуватимуть котів?» Почувши таке, я на якийсь час просто зависла: з гречкою й партійними агітками представники партій і окремих «діячів» — ходили, з пропозиціями «прикрасити балкон» рекламою діяльності свого боса — теж, а ось до поквартирного перепису чотирилапих, коли в країні давно ніхто людей не рахував, хоч спливли всі прийнятні терміни, якось розумом не доходили! «Так депутати ж хочуть усіх власників домашніх тварин обкласти податком», — допомогла вона вийти зі ступора, а я зрозуміла, що йдеться про сумнозвісний законопроект № 7220, поданий у парламент групою депутатів, які намагаються переконати суспільство, що переймаються долею, на їхній погляд, нещасних тварин. Кого цікавить собачо-котяче питання, легко згадає, який ґвалт через це був здійнятий минулого місяця у соцмережах.  

 • Олена ІВАШКО

  Ольвія показала будиночок рибалки

  Цього року в Ольвійській експедиції працювали дві міжнародні місії. Перша — українсько-польська, до складу якої увійшли музейники й археологи з Варшави. Їх очолив доктор Альфред Твардецький. З українського боку керівником була доктор історичних наук Алла Буйських, начальник Ольвійської археологічної експедиції. 

 • Солістка Берлінського державного балету Яна САЛЕНКО: «Виставу «Дітрих» сподіваємося зробити великою подією в Німеччині»

  Дні Німеччини відбуваються в Україні вп’яте. Але вперше вони розпочалися не з Києва, а з Дніпра — їхнє офіційне відкриття відбулося в академічному театрі опери та балету. Вистава «Лебедине озеро» за участю солістів Берлінського державного балету Яни Саленко і Маріана Вальтера дала початок численним заходам у 14 містах країни. Генеральний консул Німеччини в Україні Вольфганг Мьосінгер зазначив, що українсько-німецький дует Яни і Маріана найкраще демонструє зміцнілі зв’язки двох країн — ці солісти не тільки партнери по мистецтву, а й молоде подружжя.

  Перед виставою ми поспілкувалися з Яною САЛЕНКО. 

 • Роман КИРЕЙ

  Людям пропонують варіанти допомоги

  Уже кілька років в Умані на Черкащині діє сучасна система соціального захисту європейського зразка. Над її створенням і вдосконаленням наполегливо працювала й продовжує роботу вся міська рада з управліннями й відділами, багато депутатів. Основну роль у становленні нової системи відіграє управління праці та соціального захисту населення. Як розповіла його начальник Галина Кучер, до підготовки переходу на обслуговування жителів міста по-новому вдалося залучити мало не весь міський актив.