• Вікторія ВЛАСЕНКО

  Чи є російський інтерес у каталонському референдумі?

  Міністерство внутрішніх справ Іспанії заявило, що відряджає додаткові підрозділи поліції до Каталонії. Мета правоохоронців — забезпечити конституційний порядок у регіоні та не допустити проведення референдуму про незалежність Каталонії, запланованого місцевою владою на 1 жовтня 2017 року. 

 • Катерина МАЦЕГОРА

  Мандат ООН має стосуватися всього Донбасу

  Президентові Петрові Порошенку вистачило двох діб на те, щоб у Канаді в межах робочого візиту зустрітися з Прем’єр-міністром цієї країни Джастіном Трюдо, міністром закордонних справ Христею Фріланд, представниками тамтешніх парламентських і ділових кіл. Глава держави взяв участь в урочистій церемонії відкриття «Ігор нескорених». Ці змагання вперше відбувалися за участі національної збірної України. Полишав цю країну Президент після зустрічі з представниками українських організацій Канади. 

 • Ольга ПРОКОПЕНКО

  Замість зброї — пензель і полотно

  Вибухи, постріли з ворожої зброї, нервове напруження, польовий побут, розлука з рідними в багатьох українців — захисників Батьківщини вже позаду. Але тільки фізично. Психологічно уві сні й наяву їх ще довго мучитимуть картини і звуки війни. Нікому не під силу здолати цю біду в одну мить — ні лікареві, ні священику. Лише час здатен залікувати рану. А ще — підтримка близьких і небайдужих людей. Не даремно ж кажуть: поділися своєю бідою, і вона стане меншою. 

 • Роман КИРЕЙ

  Гостинність Умані і праведника дух

  Нині хасиди вже залишають Умань, яка ще позавчора була дуже схожою на східне гамірне місто, вулиці і сквери якого заповнені людьми з пейсами, борідками, в капелюхах та іншій одежі, незвичній для нашого ока. Численні написи івритом та купи сміття ще нагадують про 35-тисячну армію хасидів-прочан з усього світу, яка відвідала це зазвичай тихе українське містечко. Вони прибули з Ізраїлю, США, Великобританії, Франції, Голландії, Аргентини та багатьох інших країн, зокрема й з арабських — Ємену, Марокко, щоб відсвяткувати новий 5778 рік за єврейським літочисленням. 

 • Олег ГРОМОВ

  Банківський сектор: новорічний тріумф ускладнень

  З початком 2018 року укрїнські банки повин­ні перейти на нові стандарти фінансової звітності МСФЗ 9. Це саме повинні зробити і європейські фінансової установи, у США такий перехід уже розпочато. Що це за нові стандарти звітності? Це негативно чи позитивно позначиться на самих банках та їхніх клієнтах?

  Насамперед більшості з фінустанов доведеться залучати нові інвестиції акціонерів і сплачувати не лише теперішні збитки, а й ті кредитні ризики, які можуть виникнути в майбутньому. 

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  До Гощі горнуться інвестори

  Днями у райцентрі Гоща, що за 30 кілометрів від Рівного, стартувало не звичне поки що для цих країв виробництво — закладення першої партії яєць у модернізований інкубатор. Ціна питання — 40 мільйонів гривень. Саме стільки інвестували власники в це сучасне виробництво, створивши 20 високотехнологічних робочих місць. Ідеться про інтегроване виробництво у птахівництві, в основі якого біобезпека, високоякісна продукція та її конкурентна ціна не лише на вітчизняному, а й на закордонних ринках. Адже саме українські птахівники сповна використовують експортні квоти, передбачені економічною частиною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. 

 • Ірина ПОЛІЩУК

  Як убезпечитися від рейдерів

  Цього року рейдерські захоплення вийшли на новий рівень. Якщо раніше таке відбувалося переважно за допомогою та під прикриттям озброєних громадян, тепер рейдери не лише фальшують договори оренди, а й крадуть урожаї (почали захоплювати підприємства і переоформлювати їх на себе, порушуючи закон). 

 • Віктор ЦВІЛІХОВСЬКИЙ

  Зрозуміти дитину «замерзлим» душам

  Навіть у наш складний напружений час свято душі можна організувати миттєво і фактично нізвідки. Наприкінці робочого дня Фейсбук нагадав, що за годину в Центрі Леся Курбаса відбудеться прем’єра моновистави «Малюнок на замерзлому вікні» за однойменним оповіданням Володимира Даниленка. Виявляється, я за кілька днів до того зацікавився цією подією, проте одразу ж і забув про неї через надмірну завантаженість. Оскільки я не байдужий до творчості прозаїка Даниленка, то діяв миттєво. Зателефонував дружині, яка саме була в магазині поблизу від дому, і переконав, що їй слід терміново їхати в центр Києва. Дорога на швидкісному трамваї з пересадкою на метро потребувала певного часу, і ми запізнилися на виставу на десять хвилин. 

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  У суспільстві великий запит на реформи

  Стабільний позитив з деякими «але». Загалом так можна охарактеризувати оприлюднений Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) результат чергового опитування своїх членів щодо нинішніх тенденцій і бачення найближчого майбутнього великих компаній. 

 • Катерина МАЦЕГОРА

  Парламентарії мають шанс скоригувати норми держбюджету-2018

  Учора парламентарії заслуховували головні критерії норм проекту закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у межах «Години запитань до уряду». Презентував майбутній кошторис міністр фінансів Олександр Данилюк, а на запитання народних депутатів більше й найактивніше відповідав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Решту часу п’ятничного пленарного дня народні обранці присвятили розгляду поправок до президентського законопроекту щодо судової реформи. Роботу над пенсійною реформою перенесли орієнтовно на 3 жовтня.