За визнанням злочинної суті нацистської диктатури з боку світової спільноти має логічно слідувати засудження диктатури й ідеології комунізму, навіть попри те, що більшовицька імперія вийшла переможцем із Другої світової війни. Таку позицію оприлюднив віце-прем’єр-міністр Олександр Сич під час круглого столу «Закляті друзі. Нацизм і комунізм у розпалюванні ІІ світової війни (до 75-ї річниці пакту Ріббентропа — Молотова)», що відбувся за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Жодний статус переможця не може звільнити ні державу, ні її правителів від осуду та відповідальності за злочини перед людством. «Твердження, нібито переможців не судять, не витримує перевірки часом. Навіть держава-переможець, що є злочинцем, рано чи пізно звітуватиме перед судом історії та світовим співтовариством», — наголосив Олександр Сич.

На його думку, для постколоніальної держави, зокрема України, важливо правильно розставити акценти у трактуванні історичних подій і подавати їх крізь призму власної точки зору, а не маніпуляцій російських істориків. «Історія складається не лише з переліку фактів, а й із їх трактування, що впродовж якогось часу нав’язується переможцями», — підкреслив урядовець.

«Ми маємо правильно розставити акценти у трактуванні результатів підписання пакту Ріббентропа — Молотова, його впливу на подальший перебіг історичних подій. Якщо українській історичній науці вдасться відновити справжній хід подій і процесів, ми зможемо відкрити світові, якими близькими є концептуальні підвалини нацизму і комунізму, виплекані на засадах тоталітаризму», — цитує слова Олександра Сича прес-служба віце-прем’єр-міністра. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»