Музей Донецької залізниці поповнився цікавими й рідкісними експонатами. Сюди прибули відразу три старі паровози: "Фелікс Дзержинський" (1939 року випуску), "Сормовський посиленний" (1949 та "Ер"1953).
На згадану раритетну техніку натрапили аж у депо Христинівка Одеської області, де ветерани залізниці доживали віку просто неба. А трохи згодом паровози вже почовгали до Донецька майже власним ходом. Щоправда, попередньо донецькі залізничники ретельно перебрали та змазали ходову частину "дідуганів". Потім їх зчепили в один потяг, який ззаду та спереду тягнули та штовхали сучасні потужні електровози. Про те, з якою обережністю поставилися до старих паровозів, свідчить і те, що до Донецька з Одеської області вони рухалися аж п'ять діб.
В єдиному в Україні музеї, разом із нещодавним поповненням, - 14 раритетних паровозів, а з іншою технікою - дрезинами, вагонами тощо - майже 60 експонатів. А в майбутньому їх, схоже, побільшає. Адже директор музею Донецької залізниці Володимир Донченко вже поклав око на паровоз серії "ЛВ" аж у Росії, а на вітчизняній залізниці спробують відшукати заокеанського "іноземця" - "ЄА" американського виробництва.
Павло КУЩ
.gif)
.gif)









